KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12645256

nr 1264 5256

Charles Roka

(1912-1999), Ungern

Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 63x49 cm

Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 15 juli 2019
kl 18:45:00

Charles Roka

Läs mer om Charles Roka